Portal Badoo

Badoo – recenzja portalu i na co uważać?

Uruchomiony w 2006 roku Badoo jest niezwykle szybko rozwijającym się serwisem społecznościowym, którego celem jest szybkie i łatwe dołączenie do społeczności singli i poznawanie nowych ludzi. Portal ma 60 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i codziennie rejestruje się tam średnio 300 tysięcy nowych singli na całym świecie. Od 2019 roku Badoo ma ponad 410 milionów członków ze 190 krajów i jest dostępna w 47 językach – co oznacza, że jest to naprawdę światowy serwis randkowy i aplikacja.

Od rejestracji po utworzenie profilu, Badoo z pewnością ułatwia poznawanie ludzi.

Strony i portale, które Ciebie zainteresują

Kliknij poniżej i sprawdź najlepiej oceniane portale oraz strony randkowe podobne do Fotoflirt:

Rejestracja na Badoo

Przejdź na stronę Badoo.com >>

Serwis randkowy Badoo jest dostępny na ich stronie internetowej oraz w aplikacjach randkowych dostępnych w Google Play i iTunes. Gdy odwiedzisz witrynę internetową lub zainstalujesz aplikację i uruchomisz ją, konieczne będzie utworzenie konta.

Możesz założyć konto na Badoo.com, używając swojego adresu e-mail lub podłączając konto społecznościowe (w tym Facebook, Twitter, Instagram). Do weryfikacji użyty zostanie Twój numer telefonu. Będziesz mieć również możliwość podłączenia konta w sieci społecznościowej. Jeśli wybrałeś Facebooka, informacje są pobierane automatycznie i dodawane do różnych części profilu Badoo. W przypadku brakujących informacji musisz dodać je ręcznie. Po przesłaniu zdjęcia lub skorzystaniu z posiadanego w sieci społecznościowej, takiej jak Facebook czy Instagram, Badoo będzie wymagać weryfikacji zdjęcia. Aby się zweryfikować, musisz jak najlepiej dopasować pozę z ręką w pobliżu twarzy, której będzie wymagać od Ciebie Badoo. Musisz przesłać to zdjęcie bezpośrednio z aparatu za pomocą aplikacji Badoo.

Zakładka „Wiadomości”

Podczas przeglądania zakładki Wiadomości znajdziesz listę użytkowników, którzy albo wysłali Ci wiadomość, prośbę o czat, albo rozmawiałeś z nimi w przeszłości. Po wybraniu członka zostaną wyświetlone wiadomości wraz z opcją pisania kolejnych. Chcesz wysłać do kogoś wiadomość? Jedynym wymogiem jest posiadanie zdjęcia profilowego. Podczas przeglądania wiadomości  od innych użytkowników możesz zobaczyć:

  • ich imię i nazwisko
  • wiek
  • to, czy są online, czy nie.

Zdjęcia, które zostaną uznane za jawne, zostaną automatycznie zamazane – aby je wyświetlić, należy dotknąć obrazu.

Obsługa Badoo

Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja randkowa Badoo oferują podobne funkcje i mogą być używane zamiennie z tym samym kontem. Rejestracja w Badoo zajmuje około 5 minut. Następnie serwis zaczyna szukać użytkowników w pobliżu Twojej lokalizacji. Najnowszy projekt panelu Badoo sprawia, że ​​jest on niezwykle łatwy w użyciu. Nie ma bałaganu, a wszystkie funkcje potrzebne do znalezienia kogoś są na wyciągnięcie ręki. Spotkania to główne narzędzie Badoo do dopasowywania użytkowników na podstawie ich preferencji, lokalizacji i zainteresowań. Każdego dnia Badoo pokaże Ci ograniczoną liczbę spotkań. Platforma pokaże Ci jednego użytkownika jednocześnie, którego profil możesz przejrzeć, a następnie polubić go lub pominąć. Jeśli inna osoba też Cię polubi, otrzymasz stosowne powiadomienie, po którym będziesz mógł rozpocząć kontakt.

Portal Badoo

Zrzut strony głównej serwisu Badoo.com

Sekcja „W pobliżu” i „Spotkania”

Sekcja Badoo „W pobliżu” pokazuje wszystkich członków, którzy mieszkają w Twoim regionie. To również pozwala Ci badać typy członków Badoo, którymi możesz być zainteresowany. W sekcji Spotkania Twój profil trafia do kobiet, które według aplikacji mogą przykuć Twoją uwagę na podstawie wspólnych zainteresowań. Kliknij serce lub X, aby polubić jej profil (lub wręcz przeciwnie). Chociaż możesz zobaczyć tylko jedną osobę na raz, nie ma ograniczenia co do liczby ludzi, z którymi możesz się skontaktować w ciągu jednego dnia.

Sekcja „Ludzie”

Sekcja Ludzie w pobliżu pojawia się jako siatka osób w Twojej okolicy, które mają podobne zainteresowania. Możesz kliknąć dowolne z tych zdjęć i polubić dany profil lub rozpocząć czat. Aplikacja pokaże Ci także innych użytkowników(w tym samotne kobiety), na których natknąłeś się, oraz wyświetli czas i lokalizację. Twoje główne zdjęcie zajmuje centralne miejsce, więc musi być atrakcyjne.

Czy Badoo działa i jest bezpieczne?

Badoo jest jednym z wiodących serwisów randkowych, gdy chodzi o ochronę danych użytkowników i zwalczanie fałszywych profili. Administracja chce upewnić się, że każdy użytkownik, który dołącza do ich usługi, jest osobą, za którą się podaje. Badoo wymaga od członków połączenia konta z profilem w sieci społecznościowej lub numeru telefonu, który jest następnie weryfikowany przez połączenie. Tym samym wykraczają poza inne podobne serwisy randkowe, wymagając od członków przesłania zdjęcia, zanim będą mogli się z kimkolwiek skontaktować.

Przesyłanie zdjęcia na Badoo

Fotografia jest następnie weryfikowana. Odbywa się to w niecałe 3  minuty i wymaga od użytkowników wysłania zdjęcia z kamery internetowej lub aparatu telefonu. Musi ono pochodzić bezpośrednio z aparatu, bez przesyłania fotek z plików. To zdjęcie weryfikacyjne jest następnie porównywane przez moderatora Badoo z jego głównym zdjęciem. Jeśli weryfikacja nie zostanie wykonana lub zakończyła się niepowodzeniem, użytkownik nie będzie mógł kontaktować się z innymi na Badoo.

Dzięki weryfikacji profilu ​Badoo jest również usługą przyjazną kobietom. Platforma idzie o krok dalej, oferując funkcję prośby o selfie wszystkim kobietom podczas czatów tekstowych. W dowolnym momencie podczas rozmowy użytkowniczki mogą poprosić o selfie. Musi ono zostać zrobione przez aparat w momencie żądania, inaczej czat się zakończy. Dzięki weryfikacji oraz łatwości blokowania i zgłaszania członków za niewłaściwe zachowanie Badoo jest jednym z bezpieczniejszych serwisów randkowych.

Opinie Badoo – konto darmowe i premium

Darmowa podstawowa usługa jest w rzeczywistości dość obszerna w porównaniu do wielu innych serwisów randkowych:

  • możesz wysyłać wiadomości
  • wyszukiwać członków
  • przesyłać zdjęcia i czatować

Oglądanie transmisji na żywo lub transmisja strumieniowa są również bezpłatne. Opcje płatnego uaktualnienia zapewniają ulepszone funkcje, takie jak umieszczenie Twojego profilu na szczycie wyników wyszukiwania.

Badoo oferuje 2 sposoby dostępu do płatnych funkcji. Obejmuje to:

  • miesięczny abonament premium
  • zakup pojedynczych funkcji za kredyty

Kredyty można kupić w pakietach i służą one do odblokowania ulepszonych funkcji Badoo. Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz aktualizacji, nie martw się – po prostu utwórz profil, zweryfikuj go i spędzaj czas na zwiedzaniu witryny.

Zaktualizować konto do wersji Premium możesz w każdej chwili. Choć nie jest ono wymagane, warto w nie zainwestować – szczególnie, jeśli poważnie myślimy o poznaniu kogoś w tym serwisie. Dodatkowe funkcje są warte swojej niskiej ceny – randka w barze lub restauracji wynosi więcej niż miesięczny abonament Badoo.

3/5 - (3 votes)